Odpadky za rok 2017

Jako experiment jsem začala vážit to, co v naší domácnosti vyhazujeme. Experiment to byl z toho pohledu, jestli to fakt vydržím celý rok. Zvládla jsem to, začalo mě to i bavit (já vím, zní to šíleně) a už zapisuju třetí rok! 

Náš odpad třídíme na PAPÍR, PLAST, KOV, SKLO, SMĚS, tyto si zapisuji, dále KOMPOST, HLINÍK, TERMOPAPÍR, OBLEČENÍ. Kompost vynášíme denně, to bych se zbláznila vážit. Hliník se nám hromadí v tašce ve špajzu, je v plánu odvoz do sběrných surovin, ale zatím jsme tam nebyli. Termopapír sbíráme taky do zvláštní tašky, spíš jen pro přehled, protože pak musí do popelnice. A oblečení? Snad každý měsíc reviduju, co nosím a co ne. Většinou to putuje na charitu, do bílého kontejneru nebo to rozstříhám a ještě nějak využiju. 

Za rok 2017 jsme šli k barevným kontejnerům 34x. Plastu jsme vyhodili 13,3 kg, papíru 30,7 kg, skla 17,6 kg, kovu 1,5 kg a do směsné popelnice jsme vyhodili 25,9 kg. Celkem to dělá 89 kg. Jsme dva dospělí, roční dítko a pes žijící na dvorku. Já doma na rodičovské a muž denně v zaměstnání.

Myslím, že výsledek je to vcelku dobrý. Nezapočítávám do toho pobyty mimo domov (návštěvy rodičů a dovolené, kterých bylo průměrně).