Přírodní a jedlá zahrada pro Cyrilovo pekařství

Než jsem se s paní majitelkou sešla na místě a vyslechla si její sen, moje představa o firemní zahradě byla veeelmi zkreslená. Čekala jsem ten poslední nevybetonovaný zbytek u výrobního areálu, kde doprostřed budou chtít umístit namísto trpaslíka preclík. 

Ano, bylo to přesně naopak. Ta obrovská prázdná zelená plocha sousedící s firmou na sladké pečivo, to měl být předmět mého zájmu. Když mi milá paní popisovala, co a jak plánuje a jak si představuje plochu využít, srdce mi samou radostí jásalo. Byla to zakázka ušitá mě na míru. 

Takže po dlouhém roce jsme návrh uzavřely s tím, že vznikl takřka přírodně krajinářský celek parkového typu. Jednotlivé partie jsou odlišeny především svým funkčním vymezením a přirozeně na sebe navazují. Zoo koutek, přírodní květnatou louku, produkční záhony, ovocný sad, ukázkovou zahrádku a dětskou herní část propojuje rozvolněná kompozice doplněná tu keři, tu trvalkovými záhony. Našlo se i dost prostoru pro vytvoření několika pobytových zákoutí, jako altán, ohniště, sedačková houpačka, dřevěné molo nebo venkovní kuchyně. Hosté penzionu, návštěvníci restaurace i účastníci kurzů tak budou mít nemálo příležitostí k pobytu venku.

Na závěr ještě dodám, že veškerý navržený rostlinný materiál k výsadbě je bez výjimky jedlý, léčivý či jinak prospěšný člověku a tím i místní přírodě. Už se moc těším na realizaci.

UKÁZKY NÁVRHU